BADMINTON

Pravidla badmintonu

1) Po uzavření soupisky proběhne rozdělení hráčů na nasazené a nenasazené. Toto provedou dosavadní šampióni M.A.R.S.u. Bude se přihlížet také k výsledkům dosaženým z loňských let.

2) 10 min před začátkem turnaje proběhne los. Pár se bude skládat z jednoho nasazeného a jednoho nenasazeného hráče. Ženy hrají singly. Pokud jich však bude 8 a více, hrají taktéž čtyřhry. Oproti mužům, se provede los po každém odehraném kole. Nasazené hráčky si vylosují nenasazené partnerky. Při losu se nepřihlíží na to, že už spolu holky hrály. Klidně se může stát, že si vylosuje pokaždé stejnou kolegyni. Pro regulérnost, los provede vždy jen z mužů.

3) Zápasy se budou hrát každý s každým do 11 bodů. Musí se vyhrát o dva míče, maximálně se však hraje do 15 bodů. Zde rozdíl dvou míčů již neplatí. O podání se rozhodne vhozením míčku do sítě. Začne tým kterému se obrátí hlavička míčku na jejich stranu. Poté se již hraje dle badmintonových pravidel.

4) Při odstoupení nebo skreči jednoho z účastníků se započtou do soutěže odehrané zápasy. Musí mít však s každým stejný počet. Zbylé se proškrtají. Hráč, který zůstal, si může narychlo opatřit náhradníka.

5) Do turnaje se započtou celá odehraná kola + zápasy předem vyznačené pořadatelem v dalším kole tak, aby se co nejvíce zaplnil časový harmonogram danného turnaje. Hlavní podmínkou je poté to, aby každý měl odehraný stejný počet zápasů.

6) Pořadí určuje:

- počet bodů. Za vítězství jsou 2b

- vzájemný zápas + skóre

- pořadí v tabulce M.A.R.S. (při shodě prvních dvou se berou další dva)

- dodatečné utkání do 11 bodů. Pokud už nebude čas, tak los. Třeba tahání špejlí.

Mužský a Ženský žebříček