PING PONG

Pravidla ping pongu


1) Po uzavření soupisky proběhne rozdělení hráčů na nasazené a nenasazené. Toto provedou dosavadní šampióni M.A.R.S.u. Bude se přihlížet také k výsledkům dosaženým z loňských let. Toto je pouze pro 8 a více účastníků. Při menším počtu se hrají singly každý s každým.

2) 10 min před začátkem turnaje proběhne los. Pár se bude skládat z jednoho nasazeného a jednoho nenasazeného hráče. Při dvouhře se provede pouze los, aby bylo známo kdo na jaké pozici hraje.

3) Zápasy se hrají každý s každým do 11 bodů. Musí se vyhrát o dva míče, maximálně se však hraje do 15 bodů. Zde rozdíl dvou míčů již neplatí. O podání rozhodne los. Team, který los vyhrál, začíná podávat. Při čtyřhře se podává do kříže, při dvouhře toto pravidlo neplatí. Podává se pravidelně 3 x na každé straně. Pro čtyřhru dále platí, že během hry se hráčí musí při výměnách střídat. Nemůže hrát pouze jeden z páru.

4) Při odstoupení nebo skreči jednoho z účastníků se započtou do soutěže odehrané zápasy. Musí mít však s každým stejný počet. Zbylé se proškrtají. Hráč, který zůstal, si může narychlo opatřit náhradníka.

5) Do turnaje se započtou celá odehraná kola + zápasy předem vyznačené pořadatelem v dalším kole tak, aby se co nejvíce zaplnil časový harmonogram danného turnaje. Hlavní podmínkou je poté to, aby každý měl odehraný stejný počet zápasů.

6) Pořadí určuje:

- počet bodů. Za vítězství jsou 2b

- vzájemný zápas + skóre

- pořadí v tabulce M.A.R.S. (při shodě prvních dvou se berou další dva)

- dodatečné utkání do 11 bodů. Pokud už nebude čas, tak los. Třeba tahání špejlí.

Mužský a Ženský žebříček